KATEGORİLER
    Felsefe Dizisi
    Atatürkçü Düşünce
    AB ve Türkiye Dizisi
    Psikoloji ve Din Dizisi
    Sosyoloji-Siyaset-
    İletişim Dizisi
    Edebiyat Dizisi
    Osmanlı Klasikleri
    Gençlik ve Çocuk Dizisi
    Süreli Yayınlar
    SAM YAYINLARI
    TÜRK-YAY
    SİYAH KALEM
    Tarih
 
 HABERLER
Bilge tarihçi Aksun vefat etti

Füsun Akatlı yaşamını yitirdi

Güle Güle Ahmet Abi

20. YILIMIZI KUTLUYORUZ

Terör ve Toplum

Bedir Ashâbı'nın Fazileti (ashab-ı bedir) yayınlandı

22 Temmuz çıktı

 YENİ ÇIKANLAR
  SOSYOLOJİK UNSURLARIN DIŞ POLİTİKAYA ETKİSİ
  ULUSLARARASI SİSTEMİN, SİYASAL KÜLTÜRÜN VE REJİMİN/DEVLET YAPISININ DIŞ POLİTİKAYA ETKİLERİ: İRAN, MISIR, SUUDİ ARABİSTAN, TÜRKİYE
  Gönül Işığı
  RUSYA’DA TÜRK TARİHİ İLE İLGİLİ YAYINLANAN ESERLER KAYNAKÇASI
  Kültürlerarası Felsefeye Giriş
  TÜRKİYE’NİN ÇATIŞMA BÖLGELERİNE YÖNELİK DIŞ POLİTİKASININ ANALİZİ


 MAKALELER
  GÜNDOĞAN YAYINLARI FİYAT LİSTESİ (mart/2018)
  Modern Sosyoloji Kuramları üzerine
  Terör ve Toplum”un yazarı Prof. Dr. Zafer Cirhinlioğlu ile söyleşi;
  Din, Demokrasi ve İlim
  Ordu, felsefe ve Milliyetçilik
  Türk İstanbul 1
  Kızıl - Elma'nın Çürüyüşü


 FIRSAT REYONU
REYONDAKİ FIRSAT ÜRÜNLERİNİ GÖRMEK, İNDİRİM VE TAKSİT SEÇENEKLERİNDEN FAYDALANMAK İÇİN TIKLAYIN.
E-Posta Üyeliği

Adı Soyadı

E-Posta Adresiniz 

Türk İşadamı ve İşletmesi
Sanayi ve ticaret yasami ve genel olarak ekonomiyle toplumun büyük çogunlugunu olusturan tüketici kesimin ilgisi, genellikle kendisine dokundugu yönleriyle sinirlidir. Ya eve son alinan elektrikli aletin bastan savma yapildigindan yakinilir, ya da halen mütevazi kazancin bir bölümünden tasarruf amaciyla, en prim getirici ve para deger kaybinin önüne geçici sekilde tahvil, altin, döviz vb. alimiyla sinirlidir. Gelgelelim, ekonomiyle bu düzeyde ugrasan yalin bir birey için, Amerikan filmlerinden firlamis istisnaî bir yuppie olmadikça, fili tarife kalkan bir körden fazla basari sansi yoktur. Durum, karsit uç gibi görülen sanayici, tüccar ya da sade dükkânci cephesinden de pek farkli degildir. Genelde ülkenin hali neyse, örnegin, sanayicininki de odur, seklinde ifade edilen kaba hüküm, bir ölçüde dogrudur. Az gelismislikten kurtulma çabasi içerisindeki imalât sektörlerinde yol almak için alt yapi, hukuksal düzenlemeler ve benzeri ön kosullarin yoklugu, girisimciyi, sanayilesmis bir Bati toplumundaki saglikli büyüme firsatlarindan mahrum birakmaktadir. Ayrica kültürel-sosyal etkenler, ise uygun egitim görmemislik, alaylilik, ‘kaçak güresme’, bilen bilmeyenle dolmus piyasada kaynaklarin hak edene gitmesini engelleyen ortam, bilinçli isadamlarini bile çaresizlige sevkedecek düzeydedir.

Reklam sektöründe profesyonel bir hizmet erbabi olarak çalistigim yillar süresince, is dünyasinin hemen her düzeyindeki yöneticilerle görüsmek, tanismak ve çatismak firsatim oldu. Tanitim için, devlet sektörü de içerisinde olmak üzere, çok sayida isletmeyi tanimak firsati buldum. Bir tez çalismasi hazirlamam söz konusu oldugunda da, is yasamindaki deneyimlerimle uzun sürede olusan degerlendirmelerimi, sosyal bilimsel bakis ve bilgilerle birlestirme yolunu seçtim. Önümde konuyla ilgili yararlanabilecegim örneklerin sinirli olusundan, genel bakisi kaybetmeme kaygusuyla ayrintilarda ilerlerken, kimi zaman içerisinden çikamayacakmisim duygusuna kapildigim oldu. Böyle durumlarda, mensucat sektörünün sanayilesmedeki öncülügü, ülkemiz yakin gelece-gi ve belki kaderi açisindan önemi ve güncelligi, ise daha bir siki saril-maya itti.

Çalisma sirasinda yardimlarini esirgemeyen tez danismanim Sayin Prof.Dr. Nevzat Gözaydin’a, Sayin Prof.Dr. Zafer Ilbars’a, Sayin Yrd.Doç.Dr. Atilla Erden’e, ayrica Adana’da beni yalniz birakmayan, alanda ilk tanisikliklari saglayan aile dostumuz ve sektörden emekli sanayici Sayin Fahrettin Kalefetoglu’na tesekkür ederim.


Oguz Aktan


 Yazarı : Doç.Dr. Oguz Aktan Oguz Aktan
 Kitap Kodu : SST_023
 Barkod : 0
 ISBN : 0
 Fiyatı : 15 YTL.
 SİPARİŞ VER
 

GERİ DÖN
Ana Sayfa          Yazarlar          Sipariş ver          İletişim Copyright
Ana Sayfa          Yazarlar          Sipariş ver          İletişim
Copyright © 2006 webofisi.com All rights reserved.