KATEGORİLER
    Felsefe Dizisi
    Atatürkçü Düşünce
    AB ve Türkiye Dizisi
    Psikoloji ve Din Dizisi
    Sosyoloji-Siyaset-
    İletişim Dizisi
    Edebiyat Dizisi
    Osmanlı Klasikleri
    Gençlik ve Çocuk Dizisi
    Süreli Yayınlar
    SAM YAYINLARI
    TÜRK-YAY
    SİYAH KALEM
    Tarih
 
 HABERLER
Bilge tarihçi Aksun vefat etti

Füsun Akatlı yaşamını yitirdi

Güle Güle Ahmet Abi

20. YILIMIZI KUTLUYORUZ

Terör ve Toplum

Bedir Ashâbı'nın Fazileti (ashab-ı bedir) yayınlandı

22 Temmuz çıktı

 YENİ ÇIKANLAR
  SOSYOLOJİK UNSURLARIN DIŞ POLİTİKAYA ETKİSİ
  ULUSLARARASI SİSTEMİN, SİYASAL KÜLTÜRÜN VE REJİMİN/DEVLET YAPISININ DIŞ POLİTİKAYA ETKİLERİ: İRAN, MISIR, SUUDİ ARABİSTAN, TÜRKİYE
  Gönül Işığı
  RUSYA’DA TÜRK TARİHİ İLE İLGİLİ YAYINLANAN ESERLER KAYNAKÇASI
  Kültürlerarası Felsefeye Giriş
  TÜRKİYE’NİN ÇATIŞMA BÖLGELERİNE YÖNELİK DIŞ POLİTİKASININ ANALİZİ


 MAKALELER
  GÜNDOĞAN YAYINLARI FİYAT LİSTESİ (mart/2018)
  Modern Sosyoloji Kuramları üzerine
  Terör ve Toplum”un yazarı Prof. Dr. Zafer Cirhinlioğlu ile söyleşi;
  Din, Demokrasi ve İlim
  Ordu, felsefe ve Milliyetçilik
  Türk İstanbul 1
  Kızıl - Elma'nın Çürüyüşü


 FIRSAT REYONU
REYONDAKİ FIRSAT ÜRÜNLERİNİ GÖRMEK, İNDİRİM VE TAKSİT SEÇENEKLERİNDEN FAYDALANMAK İÇİN TIKLAYIN.
E-Posta Üyeliği

Adı Soyadı

E-Posta Adresiniz 

Parti İçi Demokrasi ve Türkiye
Elinizdeki eserin hazırlanması tam beş yıl sürdü. Parti içi demokrasi bir süreç olduğundan sık sık yeni örnekleri içermesi esas alındı.

Bu alanda oldukça sınırlı bir yazın kataloğu olmasına karşın; oldukça geniş bir tarama ve araştırma yapılarak, bu çalışma gerçekleştirildi.
Amacımız, ünlü yazarlar ve batı literatüründeki eserleri taramak ve batılı bilim adamlarından yalnızca onların görüşlerinden yararlanmak yerine; ülkemizde yetişmiş, batı literatürünü yakınen takip eden, konularında en az batılı uzmanlar kadar iddialı ve hipotez kurabilme yeteneği olan araştırmacı ve bilim adamlarımızın görüş ve düşüncelerinden de yararlanarak; Türkiye uygulaması açısından Parti İçi Demokrasi olgusunun boyutlarını ortaya koyarak, siyasal rejimimizin demokratik işleyişine katkıda bulunmaktır.

Bu eserin "Parti İçi Demokrasi ve Türkiye Uygulaması" adlı doktora konusu yapılarak işlenmesinde bilimsel yöntemler dikkate alındığından; bazı güncel kritiklere yer vermek, daha geniş bir örneklemeye gitmek oldukça güçleşmiştir. Bununla birlikte çalışmamızın uygulama boyutu siyasi partilerin içinde sürdürülmüş, üye, delege ve yerel organların yönetici ve temsilcileri ile yakın ilişkiler kurularak objektif gözlemlerimizi içermekte; partilerin demokratik işleyişlerinin boyutları Türkiye uygulaması açısından ortaya çıkartılmaktadır.
Savunma aşamasında jüri üyelerinin olumlu ve övgü dolu görüşleri yanında, yapıcı ve tamamlayıcı katkıları da dikkate alınarak; çalışmamız kitap haline getirilirken bu eleştirilere yer verilerek, küçük çapta ekleme ve düzeltmelerimiz söz konusu olmuştur.

Her eserin mükemmeli yakalamak için bir tuğla görevi yaptığı kabul edilirse; engin bir deniz olan demokrasi üzerinde görkemli binalar inşa etmek oldukça zor, yılmadan, uzun yıllar çalışmayı gerekli kılmaktadır.
Bana hiçbir desteği esirgemeyen ve öğrencisi olmaktan gurur duyduğum hocam Prof. Dr. Nazif AKÇALI, hocam ve danışmanım Prof. Dr. Hüsnü ERKAN ile jürimde bulunan ve olumlu fikirlerinden yararlandığım Doç. Dr. Tülay ÖZÜERMAN, bilgisayarda yazımını gerçekleştiren araştırma görevlisi M. Lütfi ŞEN ile katkı ve desteklerini gördüğüm araştırma görevlileri Tanju-Tülay TOSUN ve görüşlerinden ayrıca yararlandığım Prof. Dr. Bilal ERYILMAZ ve Müge TAŞKINSOY şükran duyacağım kişilerin başında gelmektedir.

Dr. Suavi TUNCAY


 Yazarı : Dr. Suavi Tuncay 0
 Kitap Kodu : SST_031
 Barkod : 0
 ISBN : 0
 Fiyatı : 17 YTL.
 SİPARİŞ VER
 

GERİ DÖN
Ana Sayfa          Yazarlar          Sipariş ver          İletişim Copyright
Ana Sayfa          Yazarlar          Sipariş ver          İletişim
Copyright © 2006 webofisi.com All rights reserved.