KATEGORİLER
    Felsefe Dizisi
    Atatürkçü Düşünce
    AB ve Türkiye Dizisi
    Psikoloji ve Din Dizisi
    Sosyoloji-Siyaset-
    İletişim Dizisi
    Edebiyat Dizisi
    Osmanlı Klasikleri
    Gençlik ve Çocuk Dizisi
    Süreli Yayınlar
    SAM YAYINLARI
    TÜRK-YAY
    SİYAH KALEM
    Tarih
 
 HABERLER
Bilge tarihçi Aksun vefat etti

Füsun Akatlı yaşamını yitirdi

Güle Güle Ahmet Abi

20. YILIMIZI KUTLUYORUZ

Terör ve Toplum

Bedir Ashâbı'nın Fazileti (ashab-ı bedir) yayınlandı

22 Temmuz çıktı

 YENİ ÇIKANLAR
  SOSYOLOJİK UNSURLARIN DIŞ POLİTİKAYA ETKİSİ
  ULUSLARARASI SİSTEMİN, SİYASAL KÜLTÜRÜN VE REJİMİN/DEVLET YAPISININ DIŞ POLİTİKAYA ETKİLERİ: İRAN, MISIR, SUUDİ ARABİSTAN, TÜRKİYE
  Gönül Işığı
  RUSYA’DA TÜRK TARİHİ İLE İLGİLİ YAYINLANAN ESERLER KAYNAKÇASI
  Kültürlerarası Felsefeye Giriş
  TÜRKİYE’NİN ÇATIŞMA BÖLGELERİNE YÖNELİK DIŞ POLİTİKASININ ANALİZİ


 MAKALELER
  GÜNDOĞAN YAYINLARI FİYAT LİSTESİ (mart/2018)
  Modern Sosyoloji Kuramları üzerine
  Terör ve Toplum”un yazarı Prof. Dr. Zafer Cirhinlioğlu ile söyleşi;
  Din, Demokrasi ve İlim
  Ordu, felsefe ve Milliyetçilik
  Türk İstanbul 1
  Kızıl - Elma'nın Çürüyüşü


 FIRSAT REYONU
REYONDAKİ FIRSAT ÜRÜNLERİNİ GÖRMEK, İNDİRİM VE TAKSİT SEÇENEKLERİNDEN FAYDALANMAK İÇİN TIKLAYIN.
E-Posta Üyeliği

Adı Soyadı

E-Posta Adresiniz 

YAKILMAYAN MEKTUPLAR
Vuslatsı olmadan, gönül mahzeninde otuz yıl saklanan, saf, temiz ve günahsız bir aşkın haykırışını duyacaksınız bu romanda. Tahterevalliye benzeyen dünya hayatının ilginç bir planlı raslantısını göreceksiniz. Okuyunca, günlük hayatınızın, gerçek yaşanmış tablolarına tanık olacaksınız. İbretle, heyecanla ve soluk soluğa okuyacağınızdan eminiz. İki neslin tanık olduğu, bir gönül macerasının romanıdır bu sevda yolu. Gıptayla okuyun…, muhabbetle yaşayın…, sevgiyle bütünleşin…, aşkla kalın…
…
…bir gün, belki çok paran olacak amma, o para ile hayatın asıl amacı olan mutluluğu satın alamayacaksın. Zira paradan daha değerli şeylerin olduğunu mutlak anlayacaksın. Bunlardan biride sana beslediğim samimi ve ölümsüz sevgimdir. Yazık ki, bunu şu an anlayamıyorsun. Bir zaman gelecek, bunu bizatihi karanlıkta yanan mum ışığı gibi, ayan beyan göreceksin. Işığa ihtiyaç duyduğun gibi, sevgime de mutlaka ulaşmak isteyecek sin. İsteğine varmak içinde, mazideki benim izlerimi, pişmanlıktan, kan dolan yaşlı gözlerinle arayacaksın. Yuvası dağıtılmış, kanadı kırılmış, perişan halde damdan düşen bir serçe kuşunun amansız ve çılgın feryadı gibi, sevgiyle bezenen gönül barınağıma sığınmak için, acı acı çırpınarak gelmeye çalışacaksın…
…

…çevremdeki insanlar, magazin gazetelerinde boy boy endam gösterip, onca ayıplarıyla gurur duyarlarken, ben temiz bir sevdamı, bu gün böylesine dile getirmekten, niçin çekineyim, söyler misin Metin..?
…
… Ona hiç acımadan, onun fizyolojik yapısıyla, benim ruhum arasında bir aynilik buldum. Ruhumun haykırışı olarak o pirifâniye şöyle seslendim. Ey giysileri yırtık, her yanı pasaklı, kirden çatlamış elleriyle avuç açıp, para dilenen zavallı ve sefil insan! Yoktur aslında birbirimizden farkımız. Sen belki ömrünün sonuna kadar dileneceksin. Birinin vermediği on kuruşu, mutlak bir başkasından dileneceksin. Bende dilendim, ömrümde ilk defa. Bir zalimin, gönül sevdasıydı dileğim. Amma, ellerim öylesine booş, öylesine yetim kaldı ki, yemin ettim bir daha dilenmeyeceğim…

MEHMET YAZICI Rize-Güneysu’da doğdu. İlk Okul tahsilini Güneysu, Orta Okul ve Lise Tahsilini de Rize merkez de bitirdi. Üniversite Öğrenimini ise, İzmir Yüksek İslam Enstitüsünde tamamladı. İzmir’in ilçe ve merkezinde, lise ve dengi okullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği yaptı.

2010 yılında emekli oldu. Müslüman emekli olmaz prensibi doğrultusunda, yazım hayatına başladı. 1970 li yıllarda, siyasi karışıklık içinde geçen Din Eğitimindeki öğrencilik anılarını anlatan “Unutulmayan Anılar” isimli hatıratını yayınladı.

Halen çeşitli dergilerde, yayınlanan yazılarıyla birlikte “Yakılmayan Mektuplar” adlı romanını okurlarına sundu. Psikolojik ve sosyolojik içerikli şiirlerini “Gölgemden Yansıyanlar” adlı kitapta toplayıp bir araya getirerek yayına hazırladı.

“Dal, bedeni dinlerse büyüyemez, bedeninden de koparsa yaşayamaz.” Diyerek, doğup büyüdüğü memleketi olan Rize ile ekonomik ve sosyal bağını devamlı diri ve canlı tutmaya çalışır.

Halen İzmir Karşıyaka Yalı Mahallesinde ikamet eden, evli ve iki çocuk babası olan yazarımız Mehmet Yazıcı yazın hayatını burada sürdürmektedir.


 Yazarı : Mehmet YAZICI 318 sayfa, 13,5 cm X 21 cm, 70 gr. Enzo Cremy Kağıt, Amerikan cilt
 Kitap Kodu : SAM_27
 Barkod : 9789755203164
 ISBN : 978-975-520-316-4
 Fiyatı : 35 YTL.
 SİPARİŞ VER
 

GERİ DÖN
Ana Sayfa          Yazarlar          Sipariş ver          İletişim Copyright
Ana Sayfa          Yazarlar          Sipariş ver          İletişim
Copyright © 2006 webofisi.com All rights reserved.